WIKIPEDIA.ORG

wikipedia.org

Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie — Historia kościoła. Według legendy budowę kościoła, zapoczątkował Władysław I Herman w XI w. Faktyczna budowa rozpoczęła się w roku 1395 z fundacji św. Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława II Jagiełły.Dwa lata później świątynia została przekazana zakonowi Karmelitów Trzewiczkowych przybyłych z Pragi czeskiej. Przy fundacji brali udział biskupi krakowscy Jan Radlica i

NSPJCHORZOW.PL

nspjchorzow.pl

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - Aktualności — 41. PIELGRZYMKI DZIEŃ III: JASNA GÓRA - MSZA ŚW. I DROGA KRZYŻOWA Jak co roku kilka osób musiało wracać, kilkanaście dojechało. Porannej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył i homilię wygłosił ks.

WIKIPEDIA.ORG

wikipedia.org

Bazylika archikatedralna św Stanisława i św Wacława w — Średniowiecze. Na miejscu obecnego kościoła gotyckiego istniały dwie katedry romańskie.. Katedra chrobrowska (I romańska) Najwcześniejsza, pierwsza katedra tzw. chrobrowska, była poświęcona św.Wacławowi, z którym przez matkę Dobrawę spokrewniony był Bolesław Chrobry.Budowę świątyni rozpoczęto około roku 1000 w związku z utworzeniem biskupstwa na zjeździe gnieźnieńskim.

SUMLINSKI.PL

sumlinski.pl

Wojciech Sumliński | Dziennikarz śledczy | Kalendarz — Serdecznie zapraszam na moją stronę internetową, gdzie na bieżąco umieszczam różne, ważne artykuły, filmy i zdjęcia. Ponadto udostępniłem na sprzedaż moje książki.

ZACZYTANI.ORG

zaczytani.org

Zaczytaniorg | Wielka Zbiórka 2018 — Weź udział w Wielkiej Zbiórce Książek dla małych i dużych pacjentów . Książki można oddawać od 23 kwietnia do 20 maja w Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Oddaj książkę w bardzo dobrym stanie, taką którą chciałbyś ofiarować bliskiemu podczas choroby.